Uplaćena donacija potresom pogođenoj Gradskoj knjižnici i čitaonici Petrinja

27.04.2021. u 15:41 Novosti

Foto: Nikola Cutuk/PIXSELL

U sklopu međunarodne akcije prikupljanja novčane pomoći koju su, dan nakon razornog potresa u Petrinji, organizirale hrvatske sindikalne središnjice (Savez samostalnih sindikata Hrvatske, Nezavisni hrvatski sindikati i Matica hrvatskih sindikata), danas je, temeljem naknadno pristiglih uplata, uplaćena donacija Gradskoj knjižnici i čitaonici Petrinja u iznosu od 53.721,00 kuna za nabavu elektroničke opreme. Ugovor o donaciji sklopljen je 22. travnja, na Dan hrvatske knjige.

Navedeni iznos dio je naknadno pristiglih uplata od strane:

• Talijanskog općeg saveza radnika (CGIL)
  • Nizozemskog saveza sindikata (FNV)
  • Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS)
  • Sindikata zdravstva i socijalne skrbi Španjolske (FSS-CCOO)
  • Demokratskog sindikata medicinskih sestara Mađarske (BDDSZ)

Najveći dio prikupljenih sredstava (453.290,81 kn) uplaćen je 25. veljače i to za financiranje obnove Doma zdravlja Petrinja – ispostava u Glini, obnovu i nabavu opreme za Dječji vrtić Petrinjčica u Petrinji te kupnju zemljišta i nabavu montažne modularne kuće za Dječji dom Vrbina u Sisku.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo brojnim pojedincima, sindikatima iz Europe s lokalne, regionalne, nacionalne i granske razine, kao i europskim i međunarodnim granskim i krovnim sindikalnim udruženjima koji su svojom brzom reakcijom pokazali snagu zajedništva, empatije i nesebičnosti. Nadamo se da će ova donacija barem malo ublažiti posljedice potresa i pridonijeti bržoj obnovi.

Tagovi | donacija | Petrinja | potres | sindikalne središnjice