SOOH postao je dio SRPOOH-a

01.06.2023. u 11:39 Novosti

Sindikat odgoja i obrazovanja Hrvatske – SOOH i Sindikat radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju Hrvatske – SRPOOH sindikati su koji okupljaju članstvo u redovima zaposlenih u dječjim vrtićima. Oba sindikata članovi su Matice hrvatskih sindikata te su kroz svoju suradnju unutar naše sindikalne središnjice došli do ujedinjenja radi jačanja pozicije u kolektivnom pregovaranju i promicanju i zaštiti prava radnika.

Na Izvanrednoj skupštini SOOH održanoj u travnju i svibnju 2023. donesena je dvotrećinska odluka o pripajanju SRPOOH-u koju je Središnji odbor ovog sindikata u svibnju i prihvatio te se s 1. lipnjem 2023. Sindikat odgoja i obrazovanja Hrvatske pripojio Sindikatu radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju Hrvatske.

Čestitamo im na pripajanju uz želje za daljnjim uspjesima u radu!

Tagovi | pripajanje | Sooh | SRPOOH