Sindikat zaposlenika u zdravstvu Hrvatske novi je član Matice hrvatskih sindikata

05.04.2023. u 10:17 Novosti

Sindikat zaposlenika u zdravstvu Hrvatske – SZZH je samostalna, dobrovoljna, interesna, izvanstranačka udruga radnika u ustanovama i drugim organizacijskim oblicima rada čija je djelatnost zdravstvo i socijalna skrb, zasnovana na načelu demokratskog očitovanja volje članova. Osnovan je 22. listopada 1997.

U SZZH se mogu učlaniti radnici svih struka zaposleni u djelatnosti zdravstva te i radnici drugih grana, djelatnosti i struka, osobe na praksi, učenici, studenti, pripravnici i volonteri.

Upravni odbor Sindikata zaposlenika u zdravstvu Hrvatske je 03.ožujka 2023. godine donio odluku o pristupanju Matici hrvatskih sindikata. Ovu odluku je jednoglasno potvrdilo Malo vijeće Matice te je SZZH nakon ispoštovanja procedure i prihvaćanja Statuta Matice primljen u punopravno članstvo 1. travnja 2023.

Tagovi | član | Sindikat zaposlenika u zdravstvu Hrvatske