Sindikat hrvatskih učitelja proslavio 30. rođendan

04.04.2020. u 11:11 Novosti

Prije trideset godina, 3. travnja 1990. godine osnovan je Sindikat hrvatskih učitelja i do danas je postao najveći hrvatski, granski sindikat s preko 26.000 članova.

U tih trideset godina teško je pobrojati sva pisma, javna istupanja, sindikalne akcije, prosvjede, i štrajkove kojima je Sindikat uspješno promicao i štitio prava i interese te dostojanstvo i ugled članova Sindikata i drugih radnika. Ipak u posebnom sjećanju ostat će nam događaj koji je dao pečat sindikalnoj povijesti: uspješno završen cirkularni štrajk uz veliku podršku građana cijele zemlje u jesen 2019. godine, koji je trajao 36 dana i time postao najdulji štrajk od početka hrvatske neovisnosti.

Sindikatu hrvatskih učitelja i svim njegovim članovima čestitamo prvih trideset godina uz želje da nastave sindikalno djelovanje hrabro kao i do sada!

Tagovi | 30. rođendan | Sindikat hrvatskih učitelja