Prikupljeno 748.624 potpisa za referendum o Zakonu o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju

11.06.2019. u 14:41 Novosti

U Zagrebu, 11. lipnja 2019., nakon detaljne provjere svih dostavljenih potpisnih knjižica, Referendumska inicijativa “67 je previše” utvrdila je kako je za raspisivanje referenduma o promjenama uvjeta za mirovinu prikupljeno ukupno 748.624 važećih potpisa građana. Radi se o dvostruko većoj brojci od minimalno potrebnih 373.568 potpisa (10 posto od ukupnog broja birača u RH) koje propisuju Ustav i Zakon o referendumu.

Potpisi će se u Hrvatski sabor službeno predati u četvrtak, 13. lipnja u 11:30 sati, gdje će Organizacijski odbor Inicijative i predsjednike sindikalnih središnjica primiti predsjednik Hrvatskog sabora, g. Gordan Jandroković.

Detaljnije informacije o načinu predaje potpisa objavit ćemo u srijedu, 12. lipnja.

Tagovi | 67jepreviše | Gordan Jandroković | Hrvatski sabor | Matica hrvatskih sindikata | referendum o mirovinskoj reformi | Zakon o mirovinskom osiguranju