Prekinuti razgovori, u Ministarstvu i Vladi nema spremnosti na dogovor

29.09.2015. u 16:40 Novosti

Na današnjem sastanku predstavnika Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te štrajkaških odbora tri sindikata Vertikale obrazovanja koji zastupaju osnovno, srednje i visoko školstvo te znanost očekivao se pomak ka rješavanju nastalog socijalnog spora. Međutim, umjesto konkretne ponude, članovima štrajkaških odbora ponuđen je apsolutno neprihvatljiv dokument iz kojeg je vidljivo da sa strane Vlade RH nema nikakve namjere da zrelo pristupi problemu niti spremnosti na dogovor. Ponuđeni dokument dostavljamo vam na uvid ovdje.

Slijedom navedenog, štrajkaški odbori sindikata Vertikale obrazovanja prekinuli su razgovore i nastavljaju sa štrajkom. Ovim putem pozivamo sve zaposlenike u osnovnim i srednjim školama te visokom obrazovanju i znanosti da nas podrže u nastavku borbe za dignitet profesije.

Tagovi | MZOS | štrajk | Vertikala sindikata obrazovanja