Ponuda Vlade je sramotna, štrajkaške aktivnosti se nastavljaju

14.11.2019. u 13:45 Novosti

Jučerašnja ponuda Vlade sindikatima u prosvjeti, visokom obrazovanju i znanosti sramotna je i ne predstavlja nikakav pomak u odnosu na dosadašnju poziciju. Novost u ponudi Vlade je potpisivanje Sporazuma o dodatku na plaću u obrazovanju i znanosti, kojim se definira obveza Vlade da ako do 30. lipnja 2020. ne izmijeni Uredbu o koeficijentima, svi zaposlenici u sustavu obrazovanja dobili bi dodatak od 2% na plaću. Ova ponuda čak je i niža od prethodne jer 2% dodatka na plaću, radi formule po kojoj se računaju plaće u javnim službama, u konačnoj cifri iznosi manje nego kada bi se za 2% povećao koeficijent.

Precizan komentar Vladine ponude odmah nakon sastanka dao je glavni tajnik Sindikata znanosti Vilim Ribić:

Tagovi | ponuda Vlade | štrajk | Vilim Ribić