ORaH dao podršku prosvjetnim radnicima u štrajku

26.09.2015. u 20:25 Novosti

Politička stranka Održivi razvoj Hrvatske uputila je pismo podrške sindikatima Vertikale obrazovanja koji su u petak, 25. rujna stupili u višednevni štrajk radi poboljšanja materijalnog statusa zaposlenih u obrazovanju i znanosti. Ovim putem pismo prenosimo u cijelosti:

orah

Poštovani kolege predsjednici sindikata prosvjete,
Poštovani prosvjetni radnici u štrajku,

u ime Održivog razvoja Hrvatske (ORaH) ovim putem upućujem Vam podršku u Vašoj pravednoj borbi za poboljšanje materijalnog statusa prosvjetnih radnika i još važnije, za povratak Vašeg dostojanstva koje dosadašnje hrvatske Vlade, pokazalo se, podjednako gaze.

Narod koji zanemaruje prosvjetu, taj narod zanemaruje vlastitu budućnost, a u našoj zemlji takva nebriga politike prema prosvjeti i predugo traje.

Poštovani kolege sindikalisti, poštovani prosvjetni radnici, budite ustrajni i izborite se da Vam Vlada vrati barem dio otetog kroz mjere štednje. Ali nemojte stati na tome, izborite se i za bolje školstvo, u čemu ćete, uvjereni smo, imati potporu većine roditelja, učenika i studenata.
ORaH je uz Vas.

S poštovanjem,