Nova TV Dnevnik, 26.3.2020. – Ribić: Smanjivanje plaća zagušilo bi gospodarstvo kao i 2009. godine

27.03.2020. u 21:56 Novosti

Uoči sjednice Gospodarsko-socijalnog vijeća na temu krize u gospodarstvu izazvane epidemijom korona virusa u Dnevniku Nove TV gostovali su predsjednik Matice hrvatskih sindikata Vilim Ribić i predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata Krešimir Sever.

Koje posljedice bi gospodarstvo moglo pretrpjeti ukoliko dođe do smanjenja plaća? Što smo naučili iz posljednje gospodarske krize? Čime se trenutno bore Europska unija i SAD kako bi održali potražnju? Što je s indicijama da bi se mogao suspendirati Zakon o radu i koje bi bile posljedice toga? Što sindikati po tom pitanju očekuju od socijalnih partnera te ostale odgovore potražite u videu:

Tagovi | GSV | korona virus | Krešimir Sever | plaće u javnom sektoru | potražnja | Vilim Ribić | Zakon o radu