Intervju Večernjeg lista: Sanja Šprem o plaćama i stanju u prosvjeti

13.11.2023. u 15:04 Novosti

foto: scan Večernji list

Od najvećeg štrajka u obrazovnom sustavu, onog 2019. godine, do danas, nominalni rast plaća nastavnicima, profesorima i učiteljima u hrvatskim školama iznosi 48,3 posto, a najveći rast plaća za zaposlene u osnovnim i srednjim školama tek slijedi kroz koeficijente u ožujku 2024. godine. Nakon triju ovogodišnjih pregovora Vlade i sindikata, povećanja božićnice i definiranja uskrsnice postavlja se pitanje: mogu li konačno hrvatski nastavnici, učitelji i profesori biti zadovoljni?

Na ova i još brojna druga pitanja iz područja prosvjete u velikom intervjuu za prilog Obzor Večernjeg lista, odgovara predsjednica Matice hrvatskih sindikata Sanja Šprem.

Cijeli članak pročitajte klikom na donju sliku:

Tagovi | cjelodnevna nastava | ocjenjivanje | Sanja Šprem | Večernji list | Zakon o plaćama