“I MI SMO ZDRAVSTVO” – održan veliki prosvjed medicinskih sestara i tehničara

12.05.2023. u 10:49 Novosti

“I MI SMO ZDRAVSTVO” poručile su medicinske sestre i tehničari, laboratorijski tehničari, fizioterapeuti i nemedicinsko osoblje iz sustava zdravstva na središnjem prosvjedu održanom na zagrebačkom Zrinjevcu 11.5.2023.

Prosvjed je održan u organizaciji Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i medicinskih tehničara i Samostalnog sindikata zdravstva i socijalne skrbi Hrvatske, a prosvjednici su se odazvali iz svih krajeva Hrvatske.

Sa zrinjevačkog paviljona poslali su poruke ministru zdravstva i Vladi RH kako im je dosta da su premoreni, potplaćeni i podcijenjeni te da neće odustati od sindikalnih zahtjeva za poboljšanjem radnih uvjeta i povećanjem plaće od najmanje 10 posto. U svojim su obraćanjima ukazali na razočaranje, jednostrane odluke vladajućih i jasno naveli da su spremni poduzeti sve kako bi se shvatilo da ih treba pravedno platiti, vrednovati njihovo obrazovanje i zaustaviti odlazak radnika u inozemstvo.

Podršku skupu pružili su Matica hrvatskih sindikata, Savez samostalnih sindikata Hrvatske, Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika, Sindikat zaposlenika u djelatnosti socijalne skrbi Hrvatske, Nezavisni hrvatski sindikati, Hrvatski liječnički sindikat, Sindikat Preporod, Hrvatska komora medicinskih sestara, Hrvatska komora primalja, Nacionalni savez sestrinstva, KroMreža hematoloških medicinskih sestara i tehničara, Hrvatska udruga medicinskih sestara.

U 11 sati svima okupljenima obratili su se čelnici sindikalnih središnjica, sindikata, komora i to: predsjednica iz rada HSSMS MT Brankica Grgurić, predsjednica Glavnog vijeća HSSMS MT Anica Prašnjak, predsjednik SSZSS Stjepan Topolnjak, predsjednik HKMS Mario Gazić, predsjednica MHS Sanja Šprem, predsjednik SSSH Mladen Novosel, predsjednik NHS Krešimir Sever, predsjednik Sindikata Preporod Željko Stipić, članovi sindikata Miljenko Cesarec, Karmela Međimorec, Andrea Šajnić, Josipa Rožman, Kaja Kalinić, Ivana Suton, Ivan Večerin.

Prosvjedni skup popratili su brojni mediji, a u nastavku pogledajte video, foto kao i sve priloge s prosvjeda.

VIDEO index.hr/vijesti/clanak/video-veliki-prosvjed-medicinara-dosli-smo-vam-reci-da-cemo-zatvoriti-bolnice

vijesti.hrt.hr/hrvatska/prosvjed-medicinskih-sestara-tehnicara-i-nezdravstvenih-djelatnika

www.sssh.hr/novost/prosvjed-upozorenja-i-mi-smo-zdravstvo

sszssh.hr/na-zrinjevcu-prosvjed-medicinskih-sestara-stiglo-20-ak-autobusa

dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/medicinarima-je-prekipjelo-premoreni-potplaceni-i-podcijenjeni-izasli-su-na-ulice

n1info.hr/video/prosvjed-medicinskih-sestara-i-tehnicara-slijedi-li-strajk

jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/medicinske-sestre-jedini-izlaz-nam-je-otici-van

nacional.hr/odrzava-se-prosvjed-medicinskih-sestara-i-nezdravstvenog-osoblja-i-mi-smo-zdravstvo

danas.hr/hrvatska/foto-na-zrinjevcu-veliki-prosvjed-medicinskih-sestara-nema-ih-dovoljno

www.glasistre.hr/hrvatska/na-zrinjevcu-prosvjed-medicinskih-sestara-stiglo-20-ak-autobusa

kaportal.net.hr/aktualno/vijesti/danas-prosvjed-medicinskih-sestara-na-zrinjevcu

slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/prosvjed-medicinskih-sestara-jedini-izlaz-nam-je-otici-van

vecernji.hr/vijesti/prosvjed-na-zrinjevcu-sustav-ne-moze-funkcionirati-s-nezadovoljnim-ljudima

GALERIJA I https://www.vecernji.hr/galleries

GALERIJA II https://www.vecernji.hr/galleries/II

zagorje-international.hr/ne-mogu-oni-biti-toliko-gluhi-koliko-mi-mozemo-biti-glasni

Foto galerija – klikom na sliku ona se povećava.

Tagovi | HSSMS-MT | medicinske sestre i tehničari | prosvjed | SSZSSH