Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara slavi 35 godina!
12.05.2026. u 15:50 Novosti
11. svibnja 1991., prije točno 35 godina osnovan je Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara.
Već tri i pol desetljeća HSSMS-MT aktivno promiče i zalaže se za dostojanstvo, profesionalni status i bolje uvjete rada medicinskih sestara i medicinskih tehničara.
Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara – medicinskih tehničara jedan je od osnivača Matice hrvatskih sindikata te neprekidno od njenog osnutka 27. veljače 1993. godine sudjeluje u kreiranju i provođenju politika Matice na tripartitnim razinama.
Kroz brojne izazove i promjene HSSMS-MT ostao je snažan glas svojih članova i važan čimbenik u zaštiti prava medicinskih sestara i medicinskih tehničara, a tijekom svih ovih godina, uz čvrstu podršku članova stvorili su organizaciju na koju možemo svi biti ponosni.
Ova obljetnica potvrda je njihove ustrajnosti, odgovornosti i zajedničke borbe za pravednije i bolje uvjete rada za sve medicinske sestre i medicinske tehničare.
Svim članicama i članovima čestitamo 35. obljetnicu Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara – medicinskih tehničara uz želju za nastavak svog uspješnog puta i u narednim desetljećima!

Tagovi | HSSMS-MT

