HRT radio, Intervju tjedna, 3.10.2015. – gost Vilim Ribić

06.10.2015. u 07:59 Novosti

Prenosimo snimku gostovanja predsjednika Matice hrvatskih sindikata, g. Vilima Ribića u emisiji “Intervju tjedna”, emitiranu na Prvom programu Hrvatskog radija dana 2. listopada 2015.

Ribić u ‘Intervjuu tjedna’: Štrajk nije promašaj, a Milanoviću čestitam

Autor: PF/HRT
03. 10. 2015.

Nova vlast neće moći zanemariti netom završeni štrajk prosvjetara, poručio je čelnik Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja Vilim Ribić u ‘Intervjuu tjedna’ Hrvatskog radija. Ustvrdio je da je obrazovni sustav zapostavljen te da ne funkcionira, a i dalje smatra da štrajk nije bio promašaj.

Postoje dva kriterija za promatranje štrajka. Jedan je demonstracija, a drugi je pritisak. Kao pritisak nismo uspjeli. Tu je pobijedio gospodin Milanović. Još jedanput koristim priliku da mu čestitam jer je njemu jako važno da on bude pobjednik. On će biti sretan, iako neke pobjede mogu biti jako nezgodne. Što se tiče demonstracije, mi smo iskazali jednu veliku demonstraciju velikog broja ljudi i njihova nezadovoljstva, rekao je Ribić.

Tagovi | štrajk | Vilim Ribić