HR U mreži prvog, 1.5.2020. – Vilim Ribić: Ako želimo dobro radnicima u privatnom sektoru, ne smijemo smanjivati plaću nikome

01.05.2020. u 12:22 Novosti

Praznik rada ove godine slavi se pod posebnim uvjetima radi pandemije koronavirusa, izostala je tradicionlna sindikalna povorka, a prosvjedi se održavaju putem interneta. Korona kriza utjecala je na tržište rada i radnička prava, poslodavci traže izmjene Zakona o radu, a postavlja se i pitanje što će biti s plaćama u državnom i javnom sektoru.

O svemu ovome u emisiji Hrvatskog radija “U mreži prvog” govorili su predsjednik Matice hrvatskih sindikata Vilim Ribić, predsjednik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske Mladen Novosel i ministar rada i mirovinskoga sustava Josip Aladrović.

Snimku emisije pogledajte na slijedećem linku:

HR “U mreži prvog”, 1.5.2020.

Tagovi | korona kriza | plaće | Praznik rada | prosvjed | U mreži prvog