HR Poligraf, 8.5.2020. – Ribić: nerazumno je odustati od povećanja plaća jer ono pomaže nacionalnoj ekonomiji

08.05.2020. u 15:11 Novosti

Vlada RH je rebalansom proračuna krenula u radikalne mjere štednje, međutim sindikati su odbili ponudu Banskih dvora da odustanu od povećanja plaća javnim službama izborenog nakon dugotrajnog štrajka u školama.

Što će se događati s plaćama, regresom i božićnicom u javnom sektoru? Je li odustajanje od povećanja plaća u službi predizborne kampanje? Što će se događati u privatnom sektoru kad se prestanu isplaćivati pomoći za poduzetnike pogođene epidemijom koronavirusa? Može li se zaustavljanjem epidemije spasiti dio turističke sezone ili će pad BDP-a na kraju godine biti dvoznamenkasti, u emisiji Hrvatskog radija Poligraf analiziraju predsjednik Matice hrvatskih sindikata Vilim Ribić, ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović i Vedran Jakominić iz udruge Glas poduzetnika.

Video snimku emisije pogledajte na slijedećem linku:

Tagovi | HR Poligraf | Josip Aladrović | plaće u javnom sektoru | rebalans proračuna | Vilim Ribić