ETUCE: dogovor hrvatske Vlade i sindikata javnih službi služe kao primjer drugim zemljama koje bi mogle pomišljati na rezove u obrazovanju

04.06.2020. u 10:51 Novosti

Nakon potpisivanja Dodatka II Temeljnom kolektivnom ugovoru za službenike i namještenike u javnim službama, Europski odbor sindikata u obrazovanju izrazio je zadovoljstvo postignutim dogovorom koji može poslužiti kao primjer drugim zemljama koje bi mogle pomišljati na rezove u obrazovanju.

Čestitajući hrvatskim sindikatima članicama ETUCE-a; Sindikatu hrvatskih učitelja, Nezavisnom sindikatu zaposlenih u srednjim školama Hrvatske i Nezavisnom sindikatu znanosti i visokog obrazovanja i njihovim povezanim društvima na ovom uspjehu, Susan Flocken, europska direktorica ETUCE-a izrazila je sreću što je ETUCE uspio podržati hrvatske sindikate u postizanju ovog dobrog rezultata i rekla: „To je važan rezultat za hrvatske sindikate, za nastavnike i ostalo osoblje. To je također važan signal drugim zemljama, vladama i socijalnim partnerima u Europi, koji bi mogli pomišljati na smanjenje proračuna u obrazovanju nakon krize COVIDa-19. Sada mogu vidjeti kako su socijalni partneri u Hrvatskoj pregovorima došli do rješenja“.

Izvornu vijest čitajte na slijedećoj poveznici:

Tagovi | Dodatak II Temeljnom kolektivnom ugovoru | ETUCE | pregovori