ETUC Manifest upućen političkim strankama – osigurajte Europu pravednu prema radnicima

02.05.2024. u 15:19 Novosti

Povodom izbora za Europski parlament Europska konfederacija sindikata – ETUC usvojila je Manifest za izbore u Europskom parlamentu 2024. kojim poziva političke stranke koje će sudjelovati u izborima za Europski parlament da podrže prioritete i u Manifestu navedene obveze, poput poboljšavanja radnih mjesta, prihoda, radnih uvjeta, sigurnosti na radu, podrške sindikatima i kolektivnom pregovaranju.

ETUC poziva sve hrvatske građane da iziđu na europske izbore jer je svaki glas bitan kako bi izbrali opcije koje će osigurati život u Europi kao zajednici ljudi i nacija u kojoj su svi slobodni živjeti u miru i raditi bez straha od siromaštva, nesigurnosti, nepoštivanja, diskriminacije, nasilja, rata ili ugnjetavanja.

Tagovi | ETUC | Izbori za Europski parlament | Manifest