O referendumskoj akciji u emisiji “Bitno” Mreže TV

04.06.2015. u 08:21 Novosti

Predsjednik Matice hrvatskih sindikata i član organizacijskog odbora Inicijative “Za referendum!” g. Vilim Ribić i predsjednik Sindikata zaposlenika u hrvatskom školstvu Preporod te koordinator Inicijative g. Željko Stipić u emisiji “Bitno” na Mreži TV, 2. lipnja 2015. godine, gostovali su na temu referendumske akcije “Nećete bez naroda!”.

Podsjetimo u građansku inicijativu “Za referendum!” udruženo je 15 sindikata i 7 udruga civilnog društva koji zajednički traže raspisivanje referenduma za izmjenu Ustava na način da će Hrvatski sabor raspisati referendum ako to zatraži 200.000 birača u Republici Hrvatskoj te za izmjenu Zakona o referendumu na način da se potpisi kojima se traži raspisivanje referenduma na zahtjev birača mogu prikupljati na svakom prikladnom mjestu na kojem je moguće održati javno okupljanje.

Emisiju “Bitno” sa Mreže TV od 2. lipnja 2015. godine pogledajte ovdje.