Sindikat Kliničkog bolničkog centra Zagreb

www.sindikat-kbc-zagreb.hr

Kišpatićeva 12

HR- 10 000 Zagreb

Sindikat Kliničkog bolničkog centra Zagreb je nezavisna, samostalna, dobrovoljna i interesna udruga radnika sa svojstvom pravne osobe koja djeluje na području Republike Hrvatske, a koja osigurava, štiti i promiče prava radnika primarno zaposlenih u Kliničkom bolničkom centru Zagreb, te u ustanovama i drugim organizacijskim oblicima u zdravstvu, djelatnosti zdravstvenog osiguranja, djelatnosti mirovinskog sustava, djelatnosti socijalne skrbi i drugim srodnim djelatnostima zdravstvenog sustava i sustava socijalne skrbi, zasnovana na načelu demokratskog zastupanja i demokratskog očitovanja volje članova.

Predsjednica sindikata je gđa. Tanja Leontić, a zamjenica predsjednice i predsjednica Glavnog vijeća je gđa. Ankica Bertović.