Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja

24.03.2014. u 10:58

Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja osnovan je 1990. godine u Zagrebu kao prvi demokratski sindikat u Hrvatskoj. Djeluje preko 131 podružnice s oko 8.000 članova na svim fakultetima u RH i na gotovo svim javnim institutima. NSZVO je jedan od osnivača Matice hrvatskih sindikata. Aktivno se zalaže za poboljšanje uvjeta rada u obrazovnom te znanstveno-istraživačkom sustavu RH, kao i za povećanje njihove efikasnosti i produktivnosti. Među brojnim članovima NSZVO-a su i eminentni znanstvenici i stručnjaci iz brojnih sfera znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj. Član je European Trade Union Committee for Education (ETUCE) i Education International (EI).

Predsjednik sindikata je prof. dr. sc. Petar Pervan, a predsjednica Velikog vijeća je prof. dr. sc. Vesnica Garašić.